Dom wolnostojący, 270 m2

Dom wolnostojący na sprzedaż,

Cena: 2 200 000 PLN

8 148 PLN/m2

Anna Gajek
nr licencji: 2393
757816359
603766936
biuro@scheiner.pl

Opis

Duży, niepowtarzalny dom przysłupowy położony na wsi 12 km od Świeradowa Zdroju na Pogórzu Izerskim. Oryginalnie zachowany i wyremontowany w stylu Górnych Łużyc. Absolutnie wyjątkowe miejsce, gdzie w otoczeniu stylowych mebli i rycin związanych z regionem, można poczuć się jak w minionej epoce. Dom położony w centralnym miejscu działki (6333m2).

· Woda z wodociągu + studnia

· Kanalizacja

· Energia elektryczna

· Ogrzewanie- piec CO z płaszczem wodnym, na drewno + kominek

· Monitoring

· Okna nowe ze szprosami konstrukcyjnymi

· Łącze telekomunikacyjne

· Teren posesji ogrodzony

· Oczko wodne

· Sad

· Warzywnik

Kilka lat temu budynek przeszedł gruntowny remont. Składa się z dwóch kondygnacji i antresoli oraz części gospodarczej. Nie tracąc walorów historyzujących dom w pełni nawiązuje do tradycyjnej zabudowy historycznych Górnych Łużyc.

Zachowano, w części wymieniono lub uzupełniono drewniane stropy, schody, zabytkowe drzwi nadając temu miejscu wyjątkowy urok i klimat. Doskonale dobrane detale i wyposażenie jest w cenie budynku. Zachowano w całości oryginalną więźbę dachową. Dach pokryty jest nową dachówką ceramiczną. W dachu zamontowano okno połaciowe. Strop nad salonem został zlikwidowany, co daje wrażenie przestrzeni. Wszystkie instalacje wewnątrz budynku są nowe. Na części poddasza wykonana została antresola, na którą prowadzą odrestaurowane drewniane schody i otwarta przestrzeń nad salonem. Urozmaicone oświetlenie sprawia, że dom jest pełen ciepła i dobrej energii.

Na parterze znajduje się obszerny hol, kuchnia, jadalnia, spiżarnia, magazynek i duża łazienka z wc, wejście do piwnicy. Całość wyposażenia, umeblowanie oraz AGD i RTV jest w cenie nieruchomości.

Na piętrze w skład pomieszczeń wchodzą hol z wyjściem na 20 - metrowy taras, dwie sypialnie, jedna z dodatkowym pokojem przechodnim, garderoba, salon, łazienka z wc.

Pod tarasem funkcjonuje dodatkowe miejsce, gdzie można wypocząć na świeżym powietrzu nawet w czasie deszczu i podziwiać otaczającą zieleń. Przed tarasowym wyjściem z domu rozciąga się część rekreacyjna z urokliwym oczkiem wodnym i ozdobnymi roślinami nad niewielkim strumieniem. Przed głównym wejściem do domu rozciąga się sad i ogród warzywny zaprojektowany na podniesionych grządkach.

Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (50m) znajdujące się w budynku, daje możliwość adaptacji na dwustanowiskowy garaż i powiększenie części mieszkalnej.. Nieruchomość znajduje się w trzeciej linii zabudowy, za nią już tylko przestrzeń i widok na Izery. Dojazd drogą utwardzoną z dwóch stron. Dwie bramy wjazdowe. Do asfaltu 10 m. Przestrzeń dająca duże poczucie intymności.

Propozycja na piękną stylową rezydencję, lub prowadzenie biznesu. Na
terenie działki (6333m2) można postawić domki na wynajem dla turystów. W pobliżu liczne ścieżki rowerowe.

Ofertę prowadzi Anna Gajek tel. 603 766 936

Szczegóły

Numer oferty 54160691
Typ oferty Dom wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 2 200 000 PLN
Cena za m2 8 148 PLN
Liczba pokoi 6
Piętro Parter
Powierzchnia 270 m2
Powierzchnia działki 6 333 m2
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat lubański
Gmina Świeradów-Zdrój
Własność własność
Ogrodzenie drewniane
Kształt działki nieregularny
Balkon Tak